Škola, danas ima oko 400 učenika u 19 odeljenja, koji se obrazuju za zanimanja: poljoprivredni tehničar, prehrambeni tehničar, veterinarski tehničar, tehničar hortikulture, tehničar za biotehnologiju, pekar, cvećar – vrtlar, rukovalac – mehaničar poljoprivredne tehnike (RMPT). Ove učenike obrazuju motivisani profesori, stručni za svoje predmete. U školi pored obrazovnog rada, velika pažnja se posvećuje i vaspitnom radu.
Nastava se odvija u 12 učionica, 10 kabineta, 2 labaratorije, 5 radionica, veterinarskoj ambulanti, biblioteci, pomoćnim prostorijama (plastenici, staklenik, poligoni za obuku...). Kabineti su opremljeni savremenim nastavnim sredstvima i pružaju velike mogućnosti za kvalitetnu nastavu. Nastava se izvodi kroz obavezne i izborne predmete i pruža mogućnost da se učenik opredeli za nastavak školovanja ili za zaposlenje nakon završetka srednje škole. Povećan je broj časova praktične nastave i vežbi iz stručnih predmeta čime se obezbeđuje potpuna osposobljenost za proces rada.
Prehrambena struka teorijsku i praktičnu nastavu realizuje u kabinetima škole, a deo praktične nastave u preduzećima. Pored obavezne nastave, u školi se sprovode i vannastavne aktivnosti u obliku dodatne nastave i rada u sekcijama. U okviru vannastavnih aktivnosti učenici i profesori rade i na uređenju školskog dvorišta i svog radnog prostora.
Poseban značaj daje se ekološkoj komponenti savremene poljoprivredne proizvodnje, gde se savlađivanjem više tehnoloških celina realizuju ciljevi zaštite životne i radne sredine. U školskom dvorištu stvaraju se uslovi za prijatan rad i boravak. Sagrađena je letnja učionica – radionica na otvorenom prostoru gde učenici i profesori na tradicionalan način pripremaju različite prehrambene proizvode.
U delu dvorišta namenjenom za odmor napravljena je eko-bara, a oko nje prostor je uređen u etno stilu. Ovaj prostor predstavlja jedan deo istorije poljoprivredne proizvodnje na ovim prostorima. Izgrađen je improvizovani đeram, a restaurirana su stara kola i oruđa za obradu zemljišta