Upis učenika u prvi razred Srednje poljoprivredno-prehrambene škole može se obaviti na dva načina:

1. Elektronskim putem, preko Portala eUprava ( u tom slučaju učenici ne moraju da dolaze u školu).

2. Učenici se mogu upisati i dolaskom u školu, kada je dovoljno da u papirnom obliku preda ispravno popunjenu prijavu za upis, dok će škola pribaviti ostale dokumente po službenoj dužnosti u elektronskom obliku korišćenjem usluge eUpis.

Popunjavanjem prijave za upis učenika u srednju školu, roditelj/drugi zakonski zastupnik unosi podatke koji su školi neophodni za upis učenika u srednju školu. Uneti podaci će školi biti vidljivi u okviru usluge eUpis, a proveru potrebnih činjenica u skladu sa zakonom ovlašćeno lice će sprovesti pristupom postojećim evidencijama po službenoj dužnosti, na isti način kao i za učenika koji radi upisa dođe u školu. Ukoliko je upis uspešan, roditelj će biti obavešten o tome. Ukoliko upis nije uspešan roditelj se obaveštava da je neophodno da se radi upisa obrati Školi, kada je potrebno proveriti sve unete podatke, kao i podatke koji su dohvaćeni iz službenih evidencija, te otkloniti nedostatke i učenika upisati u školu.

Napominjemo da su svi potrebni dokumenti za upis učenika u prvi razred srednje škole definisani konkursom.

PRILIKOM ULASKA U ŠKOLU OBAVEZNO JE NOŠENJE MASKE, DEZINFEKCIJA RUKU I PROLAZAK KROZ DEZO BARIJERU!!!!

Preuzmite nastavne materijale Download